• повик за поддршка 0311-68003701

леано железо пека на тиган тава, леано железо пека на тиган тава, леано железо

Краток опис:

Overview Quick Details Type: Pans Pans Type: Frying Pans & Skillets Metal Type: Cast Iron Certification: CE / EU, FDA, LFGB, SGS Feature: Eco-Friendly Place of Origin: Hebei, China (Mainland) Brand Name: AMY ...


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
тип:
тави
Тави Тип:
Тави за пржење и Skillets
Метал Тип:
Гусани
Потврдување:
CE / ЕУ, ФДУ, LFGB, SGS
Тема:
Еко-пријателски
Место на потекло:
Хебеј, Кина (континентална)
Бренд име:
AMY
Број на модел:
SW-F061
големина:
24cm
Тежина:
1.5kgs
третман:
нафта заврши или емајл или црна материја емајл
convinence:
preseaoned
боја:
црна

Набавка Способност
20.000 парче / парчиња месечно
Пакување и испорака
пакување Детали
1PC / BROWN кутија или боја кутија, 12pcs СЕКОЈ надворешното пакување,
Порт
Xingang, Тијанџин
Водечко време :
WHTIN 45 дена по потврдата за нарачка

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДУКТОТ

 

Точка НЕ. SW-F061 SW-F064
ГОЛЕМИНА 24 * 24cm 28 * 28cm
ТЕЖИНА 1.5KGS 2.35KGS
ПОВРШИНСКИ ТРЕТМАН РАСТИТЕЛНО МАСЛО или емајл
PCS / ЦТН 12PCS 10PCS
GW / СЗ / ЦТН 20 / 18.0KGS 25.5 / 23.5KGS
ЦТН ГОЛЕМИНА 48 * 26 * 26cm 41 * 31 * 31cm
ЦТН / 20 "контејнер 863CTN 711CTN

 

 

Начин на плаќање: LC по видување, T / T

Delievery: во рамките на 60days по ред ПОТВРДА

 

 

 

 ПРЕДНОСТИ НА Гусани COOKWARES

 

Леано железо способноста да го издржат и одржување на многу високи температури готвење го прави заеднички избор за пржење

Тој има одлична задржување на топлината.

Леќата се користи за заштита голи леано железо од 'рѓа и да се создаде површина не-стик , така што тие се исто така добар избор за јајце јадења.

Други начини на употреба на леано железо тави за печење вклучуваат, на пример за правење пченкарен леб , cobblers и колачи.

Како што исто така може да филтрирам значителни количини на железо во исхраната храна која е добра за вашето здравје


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    
    WhatsApp Онлајн Chat!
    WhatsApp Онлајн Chat!